خانه درمان

خانه درمان
  • خیابان طوس، بین خوش و قصرالدشت، کوچه تابران، بن بست شفیع پور، پلاک۲

بخش سلامت جمعیت امام علی باهدف توسعه عدالت درمانی، در جهت رفع معضلات درمانی افراد و خصوصاً کودکانی که از حقوق سلامت خود بی‌بهره مانده‌اند تلاش می‌کند. جمعیت امام علی (ع) با توجه به نیازهای درمانی برآورده نشده در جامعه، مرکزی با نام خانه ایرانی درمان برای ارائۀ خدمات درمانی به کودکان محروم تاسیس نمود. مأموریت این خانه تلاش به‌منظور تحقق عدالت درمانی با نگاهی کلی نگر است.

خانه ایرانی درمان دارای بخش‌های مختلفی ازجمله اتاق دندانپزشکی، اتاق معاینات، اتاق گفتاردرمانی، اتاق بازی و برگزاری رده‌های آموزشی برای کودکان و داوطلبان می‌باشد. در حال حاضر شرح فعالیت‌های خانه ایرانی درمان عبارت است از:

  •  ویزیت رایگان کودکان تحت پوشش و خانواده‌های آنان
  • غربالگری
  • ارائۀ خدمات رایگان دندانپزشکی به کودکان
  • ارائۀ خدمات گفتاردرمانی، کاردرمانی
  • برگزاری دوره‌های آموزشی بهداشت جسمی و روانی خانواده‌های تحت پوشش و اعضای داوطلب
  • همکاری با دانشگاه های علوم پزشکی جهت شکل‌گیری پروژه‌های تحقیقاتی
  • مددکاری خانواده‌های بیماری (به ویژه کودکان) که بضاعت مالی و حمایتی جهت درمان خود ندارند
  • اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم و حاشیه

لازم به ذکر است که همه‌ اعضا و پزشکان و دندانپزشکان خانه ایرانی درمان، افراد داوطلب هستند. از تمامی جامعه پزشکی و پیراپزشکی دعوت به همکاری می‌شود.

بخش دندانپزشکی

با غربالگری­های درمانی که در خانه‌های ایرانی جمعیت امام علی به‌صورت ماهیانه انجام می‌شود، مشاهده شد که مشکلات دندانپزشکی کودکان باید در الیوت‌های اولیه خدمات خانه ایرانی درمان باشد. در حال حاضر اتاق دندانپزشکی مجهز به دو یونیت دندانپزشکی به همراه کلیه وسایل لازم با رعایت استانداردهای بهداشتی می‌باشد. اتاق معاینات مجهز به تجهیزات لازم برای معاینه و چکاپ عمومی کودکان و مادران است. پزشکان و دندان‌پزشکان داوطلب تعامل و همکاری مناسبی را با این خانه آغاز کرده­‌اند و به‌ صورت هفتگی به ارائۀ خدمات پزشکی و دندانپزشکی به کودکان می‌­پردازند.


بخش پزشکی

اتاق معاینات شامل تجهیزات لازم برای معاینه اولیه کودکان و خانواده‌هایشان می‌باشد. پزشکان داوطلب به‌صورت هفتگی در خانه ایرانی حضور می‌یابند و به معاینه کودکان و مادران می‌پردازند.


بخش آموزش

برگزاری کارگاه‌های آموزشی مختلف (ازجمله رعایت بهداشت اولیه، پیشگیری از ایدز، پیشگیری از کودک‌آزاری، بهداشت بلوغ و …)، رده‌های آموزشی گفتاردرمانی برای کودکان و نیز آموزش آشنایی با بیماری‌های شایع در مناطق محروم و لزوم خودمراقبتی اعضاء و همچنین کلاس کمک‌های اولیه امداد و نجات برای داوطلبین فعال در خانه‌های ایرانی ازجمله فعالیت‌های این خانه است.Powered by Froala Editor

اشتراک گذاری :

پروژه ها