لبخند تو پایان پریشانی‌ ها

لبخند تو پایان پریشانی‌ ها

93%

65,130,000تومان از 70,000,000


36,710,000

درگاه سایت

+

28,420,000

واریز به حساب

پایش و درمان کودکان رده سنی 5 تا 15 سال در روستاهای جنوب کرمان (منطقه رمشک) این طرح به مدت پنج روز کاری با ارائه خدمات دندان‌پزشکی و معاینات پزشکان به کودکان روستاهای منطقه رمشک برگزار می‌شود. اقلام بهداشتی دهان و دندان به همراه آموزش‌های لازم در اختیار کودکان قرار می‌گیرد. در پایان نیز پرونده‌های پزشکی برای کودکان تشکیل می شود.


ایجاد شده در 1400/10/18

133 حمایت

1400/12/05


پایش و درمان کودکان رده سنی 5 تا 15 سال در روستاهای جنوب کرمان (منطقه رمشک)

محل اجرای طرح

 منطقه رمشک در جنوب استان کرمان و هم مرز با استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان است. این منطقه شامل 39 روستا با جمعیت حدود 12000 نفر می‌باشد. تا به امروز جمعیت امام علی (ع) با ارائه خدمات در این منطقه از جمله امداد رسانی در زمان سیل، کمک به بهبود آب‌رسانی به روستاها، تاسیس مدرسه، تجهیز کتابخانه مدرسه، ارائه وسایل کمک آموزشی، توزیع لوازم التحریر (طرح از مهر بگو)، توزیع کیسه‌های مواد غذایی (طرح کوچه گردان)، کمک به اعزام اهالی جهت درمان به شهر کرمان، کمک به تامین هزینه درمان کودکان دارای بیماری خاص و تهیه چرخ خیاطی برای زنان سرپرست خانوار  حضور داشته است.


خلاصه طرح

 این طرح به مدت پنج روز کاری با ارائه خدمات دندان‌پزشکی و معاینات پزشکی به کودکان روستاهای منطقه رمشک برگزار می‌شود. اقلام بهداشتی دهان و دندان به همراه آموزش‌های لازم در اختیار کودکان قرار می‌گردد. در پایان پرونده‌های پزشکی برای کودکان تشکیل می شود.

با توجه به گزارش‌های بهیاران در مورد مشکلات گسترده دهان و دندان در میان کودکان و کمبود شدید نیروهای متخصص، جمعیت امام علی (ع) تصمیم به برگزاری یک اردوی درمانی گرفته است. در این اردو سعی می‌گردد ابتدا به درمان کودکانی که مشکلات حاد دهان و دندان دارند پرداخته شود و همچنین برآورد دقیقی از بیماری‌های شایع میان کودکان انجام شود. تمام کودکان مورد درمان علاوه بر دریافت خدمات دندان‌پزشکی، اقلام بهداشت دهان و دندان و آموزش‌های لازم را دریافت خواهند کرد. همچنین کودکان توسط متخصص اطفال معاینه خواهند شد و برای آنان پرونده پزشکی ایجاد می‌شود. با توجه به برآوردهای دندان‌پزشکان در این طرح بیش از 100 نفر از کودکان از خدمات دندان‌پزشکی بهره خواهند برد. علاوه بر این با توجه به کادر پزشکی همراه، غربالگری پزشکی برای 400 نفر از کودکان این منطقه امکان‌پذیر می‌باشد. همچنین در این طرح مادران باردار و زنان سرپرست خانوار مورد غربال‌گری‌های پزشکی قرار خواهند گرفت. شناسایی بیماری‌های خاص یکی از مواردی است که در این طرح گنجانده شده است.


هزینه حدودی برآورد شده شامل هزینه‌های مواد و متریال مصرفی دندان‌پزشکی، دارو، مکمل‌های دارویی و اقلام بهداشتی و هزینه های ایاب و ذهاب و اسکان روزانه کادر درمانی می‌باشد.

Powered by Froala Editor

حامیان

محمدجواد منقی

مهدی امینی

مریم علیزاده

نسرین عباد نژاد

الهام گلشاهی

Fatemeh Ataee

آرمین ایزدبخش

مهران رشتی