تامین هزینه طرح آموزش الکترونیک استان سیستان و بلوچستان

تامین هزینه طرح آموزش الکترونیک استان سیستان و بلوچستان

6%

12,540,000تومان از 180,000,000

با توجه به کمبود مدرسه ی متوسطه و نیروی‌های متخصص بومی در تعدادی از مناطق استان سیستان و بلوچستان، طرح آموزش الکترونیک "آبا" برای بازگشت دانش آموزان بازمانده از تحصیل توسط آموزش و پرورش و با مشارکت تعدادی از سمن‌ها از جمله جمعیت امام علی (ع) در حال برگزاری است.


ایجاد شده در 1400/09/14

85 حمایت

3 هفته دیگر


جمعیت امام علی از سال ۹۸ حمایت از ۵ مدرسه‌ در منطقه لاشار را بر عهده دارد

تجهیز لوازم الکترونیکی مدارس، تامین حقوق نیروهای متخصص و   سرانه دانش آموزان در این طرح توسط جمعیت امام علی انجام می‌شود.

در سال گذشته ۱۰۴ دانش آموز در طرح آبا از مقطع خود فارغ‌التحصیل شده‌اند.

توضیحات کلی و بیشتر 

طرح آبا مخفف آشتی با آموزش است، فلسفه این برنامه، رسیدگی فوق‌العاده و ویژه به بازماندگان از تحصیل است. 

روش، مکان و ابزار این طرح متفاوت و منعطف است.

در طرح آبا یک پشتیبان از همان ناحیه را به عنوان متولی گرداندن آن فضا انتخاب کرده و یک مدرسه، این دانش آموزان را ثبت نام می‌کند؛ همچنین یک پشتیبان نیز مراقب آمدن این بچه‌ها به کلاس‌ها است، طبق پایه‌هایی که دانش آموزان آن منطقه دارند بسته‌های آموزشی در اختیارشان قرار می‌گیرد تا استفاده کنند و اگر بستر اینترنتی باشد از آن هم استفاده می‌شود.

آنچه طراحی و اجرای پروژه آبا را به ویژه در سطح ملی ایجاب نموده است از یک سو وضعیت نابسامان اقتصادی و شرایط نامطلوب زندگی دانش آموزانی است که علی رغم استعداد و علاقه وافر به تحصیل، به دلیل شرایطی از تحصیل بازمانده و وارد بازار کار شده اند که به طور مسلم  آسیب ها و معضلات آن جبران ناپذیر است و از سوی دیگر با توجه به ضرورت به روز شدن شیوه های آموزش سنتی در جهان و روی آوردن به شیوه های نوین آموزشی بر پایه تجهیزات و امکانات دیجیتالی و الکترونیکی از راه دور، طرح آبا به اجرا در آمد.  این طرح با بهره برداری از حداقل امکانات سخت افزاری و نرم افزاری به عنوان سرمایه گذاری ماندگار و ثابت، و با همکاری سازمان آموزش و پرورش و نهادهای خیریه و مردمی، در دورافتاده ترین مناطق کشور به بهره برداری رسید.

دسترسی به اتاقی در یک روستا به عنوان کلاس درس، تجهیزات الکترونیکی شامل تلویزیون، ال ای دی، لپ تاپ یا تبلت، تعدادی میز و نیمکت و دسترسی به اینترنت  و هم چنین یک فرد به عنوان تسهیلگر جهت نظارت بر امور آموزشی، برای راه اندازی این پروژه کافی است. فایل های آموزشی که از سوی وزارت آموزش و پرورش تهیه شده است از طریق امکاناتی چون فلش مموری و هارد اکسترنال که قابل اتصال به سیستم تلویزیونی خواهد بود از سوی تسهیلگر در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت و جلسات رفع اشکال با حضور معلمین به صورت آنلاین برای این افراد برگزار خواهد شد. 

جمعیت امام علی (ع)  در ادامه سایر فعالیت هایش در استان سیتان و بلوچستان تفاهم نامه همکاری با سازمان آموزش و پرورش امضا نمود و طیق این تفاهم نامه تجهیز دیجیتال و الکترونیک و تامین حقوق سالانه مشاورین پنج روستا در منطقه لاشار سیستان و بلوچستان را به برعهده گرفت. در استان سیستان و بلوچستان به دلیل نبود مدرسه ی دوره ی دوم در بعضی روستاها و کبود نیروی متخصص و صعب العبور بودن راه این روستاها باعث شده بسیاری از دانش آموزان به ویژه دختران پس از پایان سال ششم ترک تحصی کنند، که این طرح باعث شد در سال گذشته 104 دانش آموز از مقطع تحصیلی خود از پایه های هفتم تا دوازهم فارغ التحصیل شده و برخی موفق به دریافت مدرک دیپلم خود شده اند.

جمعیت امام علی (ع) برای تامین حقوق سالانه معلمین و مشاورین بومی که در این پنج مدرسه ، آموزش و مشاوره تحصیلی این دانش آموزان را به عهده داشته اند، نیازمند یاری خیرین گرانقدر است و امید است با کمک هرچه بیشتر خیرین گرامی این طرح را در سایر روستاها و مناطق این استان و حتی سایر استان ها گسترش دهد و دانش آموزان و فرزاندان بیشتری از سرزمینمان را به مسیر آموزش بازگرداند. 

Powered by Froala Editor

حامیان

فائزه خدایی

محمد دماوندی

سارا بهشتی

پدرام محمدی

سحر حیدرزاده

ایرج غلام شهبازی

ایرج غلام شهبازی

فاطمه یداله زاده زاده

مبینا روزبهانی

مرحوم علیرضا حاجی سیاح

سکینه خاتون حاجی سیاح