پروژه تامین آب شرب روستای عیسی آباد، بخش لاشار، شهرستان نیکشهر

پروژه تامین آب شرب روستای عیسی آباد، بخش لاشار، شهرستان نیکشهر

32%

48,780,000تومان از 150,000,000

مردم روستا حدود چهار سال است که از آب لوله‌کشی بهداشتی محروم هستند. با خشک شدن چاه اصلی روستا که آبرسانی به خانه‌ها از طریق آن انجام می‌شده عملا تامین آب شرب در روستا متوقف شده است. در حال حاضر مردم آب آشامیدنی خویش را از آب نخلستان تهیه می‌کنند و زنان و کودکان بخش قابل توجهی از زمان خویش را صرف حمل آب از نخلستان تا خانه می‌کنند.


ایجاد شده در 1399/09/09

2 ماه دیگر


اطلاعات روستای "عیسی آباد"

روستای عیسی آباد واقع در در ۷ کیلومتری شهر اِسپَکِّه، مرکز بخش لاشار قرار دارد. این روستا دارای صد و هفتاد خانوار و هفتصد نفر جمعیت می‌باشد. روستای عیسی آباد دارای  یک مدرسه‌ی سه کلاسه در مقطع ابتدایی بوده  که ۱۳۲ نفر دانش‌آموزان در دو شیفت در این مدرسه در حال تحصیل می‌باشند . این روستا بیش از ده سال است که خانه‌ی بهداشت فعال می‌باشد. 

 

وضعیت کنونی تامین آب شرب روستای "عیسی آباد"

مردم روستا حدود چهار سال است که از آب لوله‌کشی بهداشتی محروم هستند. با خشک شدن چاه اصلی روستا که آبرسانی به خانه‌ها از طریق آن انجام می‌شده عملا تامین آب شرب در روستا متوقف شده است. در حال حاضر  مردم آب آشامیدنی خویش را از آب نخلستان تهیه می‌کنند و زنان و کودکان بخش قابل توجهی از زمان خویش را صرف حمل آب از نخلستان تا خانه می‌کنند.

 برنامه پیشنهادی جهت تامین آب شرب روستای "عیسی آباد"

در حال حاضر حفر چاه عمیق در روستا به پایان رسیده و مشکلی به جهت تامین آب روستا از این چاه وجود ندارد . مخزن آب روستا نیز ساخته شده و تجهیزات مربوطه نیز تهیه شده است . مشکل اصلی تامین آب روستا تامین برق موتورخانه مخزن آب می باشد . با توجه به فاصله بین محل مخزن و محل روستا نیاز است تا برق رسانی به این مخزن انجام بشود که متاسفانه علی رغم پیگیری‌های متعدد هنوز انجام نشده است. در صورت تامین برق این موتورخانه عملا مسئله تامین آب شرب روستا نیز حل خواهد شد.

هزینه تخمینی انجام شده در  سال جاری حدود۱۵۰ میلیون تومان بوده که با توجه به افزایش قیمت ها  افزایش یافته است.

در فاز بعدی این روستا نیاز به بازسازی شبکه لوله کشی داخلی خود داشته که با توجه به عدم استفاده از آن در چند سال گذشته بخشی از آن دچار مشکل شده است.

 

Powered by Froala Editor

حامیان

رزینا کوشا

اختر تولیت

ایرج غلام شهبازی

سروش میرزائیان خمسه

ملیسا ایروانی

سید محمد حسینی پویا

الهام گلشاهی

اختر تولیت

اختر تولیت

جانان علیرضایی

نگار فرازمند

سروش میرزائیان خمسه

ملیسا ایروانی

محمدحسین نیرومندی

حجت زینالی زینالی

پانته‌آ نیازاده

فرناز محمودی محمودی

حامد عسگری

ایرج شهبازی

فرامرز انوشیروان

محمدعلی میرعابدینی

پروین قاضیها

ناهید رهنورد

Mohammad Izadi